Opieka farmaceutyczna – rozwijaj się zawodowo na studiach podyplomowych

Blok promocyjny Pt. 28.03.2025 18:20:48
28
mar 2025

Farmaceuta to zawód kojarzony przede wszystkim ze sprzedawcą leków w aptekach. Nic bardziej mylnego! Oprócz wykonywania swoich służbowych zadań jak kierowanie apteką czy nadzór nad przyjmowaniem i przechowywaniem leków farmaceuci mogą również oferować klientom apteki usługę zwaną opieką farmaceutyczną. Sprawdź, co wchodzi w jej skład i jak uzyskać niezbędne do jej świadczenia kompetencje.

Na czym polega prowadzenie opieki farmaceutycznej?

Prowadzenie opieki farmaceutycznej polega na świadczeniu zdrowotnym, które jest udzielane przez farmaceutę i stanowi dokumentowany proces współpracy z klientem, lekarzem oraz w razie potrzeby, z innymi pracownikami medycznymi. Jak wygląda to w praktyce?

W ramach tej usługi specjalista sprawdza historię stosowanych leków i udziela pacjentowi szczegółowych porad dotyczących ich stosowania, a także przeprowadza przegląd lekowy, analizując przyjmowane przez pacjenta leki np. w celu zidentyfikowania, które z nich mogą wchodzić ze sobą w niebezpieczne dla zdrowia interakcje. Pacjent może poprosić farmaceutę o wykonanie pomiaru ciśnienia krwi lub poziomu cukru, a także o poradę farmakologiczną np. dotyczącą suplementów diety.

W Polsce farmaceuci cieszą się dużym zaufaniem społecznym, ze względu na swoją specjalistyczną wiedzę na temat leków i ich wpływu na ludzki organizm. Rolą każdego z nich jest edukacja pacjenta zgodna z najlepszymi praktykami zdrowotnymi, prowadzenie działań profilaktycznych, a przede wszystkim wsparcie pacjenta w leczeniu doraźnych dolegliwości, gdyż często to właśnie aptekarze są pierwszą linią kontaktu w chorobie.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to bardzo popularny sposób na pozyskanie nowych umiejętności i kwalifikacji, często niezbędnych do uzyskania awansu, a także doszkolenia się i zaktualizowania wiedzy np. o nowych regulacjach wpływających na branżę, w której pracujesz. Jeśli jesteś farmaceutą zainteresowanym profesjonalnym prowadzeniem opieki farmaceutycznej i szukasz najlepszego sposobu na naukę, podyplomówka będzie trafionym wyborem. Ma ona wiele zalet: krótki czas trwania (2 semestry), przedmioty specjalizacyjne skupione na nauce praktycznych zagadnień farmaceutycznych, a także możliwość dołączenia do trwającego już semestru

Studia podyplomowe z opieki farmaceutycznej pozwolą Ci zdobyć lub uzupełnić najnowsze informacje na temat farmakoterapii i interakcji lekowych. Absolwenci studiów uczą się jak skutecznie doradzać pacjentom, pomagać w doborze odpowiednich preparatów oraz tłumaczyć złożone kwestie dotyczące ich terapii. Dzięki temu zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci wpływać na bezpieczeństwo leczenia i minimalizować skutki uboczne wynikające z niewłaściwego stosowania leków.

Poszerzaj horyzonty w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego

Jesteś czynnym zawodowo farmaceutą i potrzebujesz studiów podyplomowych, na których możesz uczyć się w sposób dostosowany do Twojego harmonogramu dnia? W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego materiał edukacyjny zrealizujesz o dowolnej porze – używając do tego innowacyjnej platformy e-learningowej. Studia podyplomowe odbywają się w całości w formie online, dlatego nie musisz osobiście stawiać się w siedzibie uczelni. 

Po zakończeniu wybranego kierunku każdy uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które spełnia wymagania wynikające z nowelizacji rozporządzenia dotyczącego dokumentacji potwierdzającej przebieg i ukończenie studiów podyplomowych oraz kształcenia specjalistycznego.

Masz wyższe wykształcenie i potrzebujesz poznać zasady funkcjonowania aptek oraz obrotu produktami farmakologicznymi? Zapisz się na podyplomowe studia z farmacji i zyskaj przydatną wiedzę dzięki nauce w WSKZ!

Najnowsze informacje

Facebook