Biała Podlaska

Kodeń: Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym

10
maj 2026

W Domu Pielgrzyma w Kodniu odbył się I Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. W programie znalazły się konferencje, wspólna modlitwa oraz Msza św. w Bazylice św. Anny.

9 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Kodniu rozpoczął się I Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Konferencję poświęconą pomocy duszom czyśćcowym poprowadziła s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Na początku spotkania siostra nauczyła uczestników śpiewu koronki do Serca Maryi. W swojej konferencji podkreślała, że dusze czyśćcowe same nie mogą sobie pomóc, jednak żyjący mogą wspierać je modlitwą, ofiarą oraz jałmużną. Omówiła również dwa sposoby przedstawiania czyśćca w sztuce religijnej. Jak zaznaczyła, czyściec najczęściej ukazywany jest jako ogień, jednak właściwiej jest postrzegać go jako wewnętrzny ogień oczyszczenia, prowadzący człowieka ku miłości Boga.


Zdjęcie: Piotr Grabowski

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli nabyć książki poświęcone tematyce czyśćca oraz pomocy duszom czyśćcowym.

O godz. 13.00 w Bazylice św. Anny w Kodniu sprawowana była Msza św., której przewodniczyli ks. Jakub Charczuk z kolegiaty w Garwolinie oraz ks. Jan Babik, kanclerz Kurii Diecezjalnej. Homilię wygłosił ks. Jan Babik, podejmując temat modlitwy i pomocy duszom czyśćcowym.


Zdjęcie: Piotr Grabowski

Program dnia zakończyły Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.



Zdjęcia: Piotr Grabowski

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Grzegorz Niedz. 10.05.2026 20:22:27

Szczéść Boże...Wieczny pokòj Duszom Czyśćcowym ✝️🙏