Mińsk Mazowiecki

Konsekracja kościoła w Budach Barcząckich

Kościół Pt. 08.09.2023 18:03:26
08
wrz 2023

Wznoszony od trzynastu lat funduszami i pracą samych parafian, w sobotę 9 września stanie się pełnoprawną świątynią. Kościół w Budach Barcząckich koło Mińska Mazowieckiego zostanie konsekrowany przez biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego.

– Budowaliśmy go od 2010 roku. Etapami, sposobem gospodarczym, nie zatrudnialiśmy firm budowlanych. Wcześniej, od 2004 roku była tu kaplica i ośrodek duszpasterski, w 2008 roku przekształcony w pełnoprawną parafię – mówi proboszcz, ks. Adam Praszczałek.

Parafia w Budach Barcząckich jako jedna z pierwszych (i wciąż nielicznych) w Polsce nosi imię Matki Bożej z Guadalupe. – To upamiętnienie pierwszej zagranicznej pielgrzymki Jana Pawła II. W Meksyku papież nazwał Matkę Bożą z Guadalupe patronką nowej ewangelizacji. A ponieważ nasza parafia powstała z parafii w Mińsku Mazowieckim w rejonie trochę zaniedbanym, to dla zaakcentowania nowej ewangelizacji i na cześć Jana Pawła II przyjęła taką właśnie patronkę – dodaje ks. Praszczałek.

Parafia właśnie zakończyła poprzedzające konsekrację dni skupienia. Sama uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00.

Fot. Parafia Matki Bożej z Guadalupe w Budach Barcząckich
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.