Mińsk Mazowiecki

Piosenki Édith Piaf w Stanisławowie

Kultura Śr. 04.10.2023 12:33:50
04
paź 2023

Już w czwartek, 5 października o godzinie 18:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie odbędzie się koncert piosenek Édith Piaf w wykonaniu Anny Sroki-Hryń i zespołu Nie Żal Mi.

Anna Sroka-Hryń jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i współzałożycielką Studia Teatralnego „Koło”. Występowała na deskach wielu teatrów na terenie całego kraju m. in. w Teatrze Muzycznym ROMA, Teatr Komedia. Teatr Polonia, Teatr Montownia, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie czy Centrum Artystycznym Impart we Wrocławiu,

Artystka występuje też z własnymi recitalami, jak na przykład z recitalem piosenek Édith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday (z towarzyszeniem wybitego kompozytora i pianisty Włodzimierza Nahornego) czy piosenek międzywojennych „Vintage”.

Jest laureatką Nagrody Artystycznej „Złota Maska” Marszałka Województwa Śląskiego Janusza Moszyńskiego w kategorii „rola wokalno-aktorska” za rolę Maureen Johnson w spektaklu „Rent” Jonathana Larsona w reż. Ingmara Villqista oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza Śpiewaczka” za rolę Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlen” w reż. Marty Mészáros.

Koncert odbywa się z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na wydarzenie zapraszają: Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów oraz Alicja Węgorzewska – dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.WWl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.