Mińsk Mazowiecki

Bezpieczne wakacje w powiecie mińskim

Region Śr. 19.07.2023 17:52:36
19
lip 2023

Wakacje to czas wypoczynku, a co za tym idzie, dzieci i młodzież wypoczywają na świeżym powietrzu. Policjanci mińskiej komendy prowadzą na terenie powiatu mińskiego działania, mające na celu zapewnienie latem bezpieczeństwa uczestnikom organizowanych półkolonii i warsztatów. W ramach tej akcji, policja współpracuje m.in. z pracownikami mińskiego sanepidu. Razem przeprowadzili kolejne kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci, opowiadając o bezpieczeństwie podczas wakacji. Policjanci są obecni także przy zbiornikach wodnych, sprawdzając stan bezpieczeństwa w tych miejscach.

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dokonali kontroli organizowanych półkolonii i warsztatów w powiecie mińskim.

W piątek, 14 lipca policjant wraz z pracownikami sanepidu odwiedził harcerzy w Głęboczycy oraz uczestników półkolonii zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie.

W trakcie każdej wizyty panie z sanepidu promowały tematy związane ze zdrowiem, a także z zapobieganiem wypadkom i urazom w czasie zabaw. Zwłaszcza podczas pobytu na tzw. dzikich kąpieliskach. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zadbali, aby czas wolny spędzany przez dzieci, zawsze był bezpieczny.

Starszy sierżant Tomasz Okniński podczas prowadzonych spotkań, przypomniał po raz kolejny kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz o zasadach, które powinno znać każde dziecko podczas poruszania się w miejscach publicznych.

Również w miniony piątek, starszy sierżant Karolina Golubska spotkała się z uczestnikami warsztatów, zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim. Tutaj policjantka mówiła o bezpieczeństwie w miejscu publicznym, podczas wypoczynku, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia, które mogą wystąpić na tak zwanych "dzikich kąpieliskach".

Funkcjonariusze dokonali także kontroli rejonu zbiorników wodnych w Parku Miejskim w Mińsku Mazowieckim oraz Kolonii Stanisławów, sprawdzając prewencyjnie stan bezpieczeństwa w tych miejscach.

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mińskiego jest priorytetem dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz podległych komisariatów i posterunków. Dlatego przez całe wakacje mundurowi będą odwiedzać miejsca wypoczynku w całym powiecie, dbając aby letni wypoczynek był nie tylko przyjemny, ale i zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.