Siemiatycze

Czy dworzec kolejowy powinien nazywać się „Siemiatycze” czy „Siemiatycze Stacja”?

Region Sob. 02.12.2023 09:32:16
02
gru 2023

Czy dworzec kolejowy powinien nazywać się „Siemiatycze” czy „Siemiatycze Stacja”? Takie zagadnienie opiniowali radni gminy Siemiatycze podczas ostatniej sesji.

Dla osób, które nie znają regionu może to być problem, bo kupując bilet kolejowy do Siemiatycz i wysiadając z pociągu na dworcu z szyldem Siemiatycze, podróżni są w miejscowości Siemiatycze Stacja odległej od miasta Siemiatycze o około 8 km. Burmistrz Siemiatycz wystąpił do gminy Siemiatycze z wnioskiem o zmianę nazwy dworca kolejowego, co miałoby być udogodnieniem dla podróżnych, zwłaszcza przyjeżdżających z daleka turystów. Podczas sesji radni głosowali nad zaopiniowaniem zmiany szyldu na dworcu PKP. Wniosek nie uzyskał ich poparcia, tylko jeden głos oddano za zmianą nazwy, 9 osób głosowało przeciw, 5 wstrzymało się od głosu. Rada gminy Siemiatycze nie znalazła uzasadnienia dla takiej zmiany, obawiano się też, że może to wygenerować koszty zmiany nazwy w systemach kolejowych czy wyszukiwarkach internetowych. Padło przypuszczenie, że takimi kosztami mogłaby być obciążona gmina.

Nazewnictwo to jedno zagadnienie związane z dworcem kolejowym, drugim tematem często poruszanym przez mieszkańców i turystów jest brak dostępnej komunikacji publicznej na trasie Siemiatycze – Siemiatycze Stacja. Rosnąca popularność podróży koleją powoduje, że problem ten jest coraz bardziej odczuwalny, bo chociaż połączenia kolejowe są, to nie ma jak dojechać z miasta Siemiatycze do dworca PKP. Jak do tej pory żaden samorząd nie podjął się utworzenia na tej trasie połączeń autobusowych dostosowanych do przyjazdów / odjazdów pociągów.

Foto: maj 2023
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
stefan bruksela Niedz. 03.12.2023 18:51:03

ile to razy czlowiek spotykal turystow ktorzy byli zaskoczeni ze do siemiatycz trzeba przespacerowac kilka kilometrow i nie ma autobusu, jeszcze pal to licho polacy i zyczliwosc ludzi to podrzuca, ale raz spotkalem anglika ktory jechal do bialowiezy, kompletnie zdezorientowany, masakra

Andrzej Gruszczyński Pon. 04.12.2023 03:55:25

Nie jestem nawet z tego regionu ale takie durne pomysły jak zmiany nazw czego by to nie było generuje jakieś koszty i zamieszanie .Tę kasę na ten pomysł jak już durnotę wymyślił zamienić właśnie na połaczenie z miastem .

Never Sob. 02.12.2023 13:49:14

Ja piernicze jaki ważny tenat MOZE WKDZE GMINNOSAMORZADOWE MIASTA SIEMIATYCZE I POWIATU WRESZCIE ZACZNA DZIALAC I STWORZA POLACZENIA AUTOBUSOWE NA STSCJE PKP PONIEWZZ NIE NA JAK FOTRSEC NA ODJAZD POVIAGOW LUDZIE SAMORZAFOWCY PUKJIJCIE SIE W TE FURNE GLOWY ZAMIAST ROZWIAZAC POWAZNA SPRAWE nie każdy dysponuje samochodem nie każdy może przyjechać po kuzyna na stację PKP a wy macie problem jaka ma buc tablica na dworcu Siemiatycze stacją czy Siemiatycze.Kretyni nie samorządowcy.