Mińsk Mazowiecki

I Mistrzostwa Europy w arytmetyce mentalnej i obliczeniach na sorobanie 2024

Region Śr. 01.05.2024 11:01:22
01
maj 2024

27 kwietnia w Dojo Stara Wieś odbywały się Mistrzostwa Europy w arytmetyce mentalnej i obliczeniach na sorobanie. Region siedlecki reprezentowało 15 uczniów w wieku od 7 do 17 lat. Uczniowie zdobyli 8 medali w najbardziej zaawansowanych kategoriach konkursowych, w tym 3 złote.

Mamy więc w Siedlcach 3 Mistrzów Europy w arytmetyce mentalnej. Są to Kacper Wojciechowski (kategoria 7 kyu), Ignacy Nowosielski (kategoria 5 kyu) i Maria Mudant (kategoria 3-2 kyu, najtrudniejsza).

Dzieciom z Niemiec towarzyszył Shigenobu Yamakata, a dzieciom z Rumunii Andrea Matei. Oboje to właściciele akredytowanych szkół Ishido-SHiki. Warto dodać, że powagi zawodom dodali goście z Japonii: Kiyomi Numata – prezes Ishido-Shiki, Fumiko Yoshiki i Megumi Shibuya – trenerzy sorobanu oraz mistrzowie obliczeń mentalnych : Eto Ryoma (10 lat, 10 dan reading soroban) oraz Suzuki Takumi (17 lat, 10 dan reading soroban). Młodzi mistrzowie dali pokaz spektakularnych umiejętności w obliczeniach na sorobanie, anzan i flash anzan. Pozwoliło to dostrzec naszym uczniom, ile jeszcze mogą wypracować dzięki systematycznej i pilnej nauce.

Część oficjalną poprowadzili Anetta Grzanek z Superminds Academy oraz Joanna Zielińska z Europejskie Centrum Budo Stara Wieś. Konkurs poprowadziła Dominika Apalczyk z Supermionds Academy oraz Karol Sieńkowski z Akademii Sorobanu.

Zawodnicy rozwiązywali zadania w kilku kategoriach. Akademia Sorobanu reprezentowana była przez 15 uczniów, którzy startowali w kategoriach 8 kyu, 7 kyu, 6, kyu, 5 kyu i 3-2 kyu. Do rozwiązania był 5 zadań:

• dodawanie i odejmowanie na sorobanie
• mnożenie na sorobanie
• dzielenie na sorobanie
• anzan (obliczenia w pamięci z karty zadań)
• flash anzan (dodawanie liczb pojawiających się na ekranie)

Ostatecznie uczniowie z naszego regionu zdobyli 8 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. To świetne wyniki. Ponadto Maria Mudant zdobyła puchar za zwycięstwo w najtrudniejszej kategorii konkursowej. Akademia Sorobanu ma więc 3 Mistrzów Europy.

- Wróciliśmy zadowoleni i usatysfakcjonowani z osiągniętych wyników. Warto też wspomnieć, że Stefan Sułkowski z klasy w Warszawie otarł się o podium i dobył 4 miejsce. Serdecznie wszystkich uczestnikom mistrzostw gratulujemy – informują uczestnicy.Info za:
https://akademiasorobanu.pl/aktualnosci/i-mistrzostwa-europy-w-arytmetyce-mentalnej-i-obliczeniach-na-sorobanie-2024/

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.