Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika kryminalna

Region Wt. 03.10.2023 15:56:07
03
paź 2023

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze mińskiej KPP interweniowali w sprawach kradzieży sklepowych oraz nietrzeźwych kierujących.

Kradzieże sklepowe
W poniedziałek, 25 września w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego 64-latek dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości ponad 20 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

Również w poniedziałek, 25 września w jednej z drogerii na terenie Stojadeł, doszło do kradzieży kosmetyków o wartości ponad 600 złotych. Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali 24-latka podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Mężczyzna za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu. Towar został w całości odzyskany, natomiast mieszkaniec powiatu siedleckiego usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący

W poniedziałek, 25 września mińska policja otrzymała zgłoszenie, że na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim doszło do kolizji peugeota oraz BMW. Kierowca peugeota oddalił się z miejsca zaraz po zdarzeniu. Ponadto osoba zgłaszająca podejrzewała, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia kierowcy, który się oddalił. W krótkim czasie zatrzymali 61-latka, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Mińska Mazowieckiego prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 26 września do Komisariatu Policji w Sulejówku wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ulic samochód marki peugeot uderzył w ogrodzenie. Skierowani na miejsce policjanci, dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości 26-letniego kierowcy. Badanie alkomatem w tym przypadku wykazało dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Teraz obywatelowi Ukrainy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.