Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

11
lip 2023

Kradzieże, zatrzymania nietrzeźwych kierowców i poszukiwanych – tymi sprawami zajmowali się mińscy policjanci w ubiegłym tygodniu.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Halinowie od dłuższego czasu prowadzili intensywne działania poszukiwawcze mieszkańca gminy Halinów, za którym zostały wydane dwa listy gończe, celem doprowadzenia do zakładu karnego. W miniony poniedziałek, 3 lipa policjanci pozyskali informację, że poszukiwany w tym momencie może podróżować autobusem na drodze krajowej nr 2 w kierunku Warszawy. Po tej informacji na miejsce błyskawicznie udali komendanci komisariatu, kryminalni oraz dzielnicowi z
Halinowa. W trakcie prowadzonych działań trafnie wytypowali autobus, który zatrzymali w bezpiecznym miejscu.

Wewnątrz siedział poszukiwany, który był bardzo zaskoczony na widok policjantów. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi, z związku z przestępstwami narkotykowymi celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 30-latek prosto z autobusu przesiadł się do radiowozu, a następnie został odwieziony do zakładu karnego.

We wtorek, 4 lipca w jednym z marketów na terenie Stojadeł mężczyzna dopuścił się kradzieży materiałów budowlanych o wartości prawie 200 złotych. Za linią kas został ujęty przez pracownika ochrony, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca gminy Dębe Wielkie mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

We wtorek, 4 lipca na autostradzie A2 doszło do kolizji drogowej pomiędzy pojazdem ciężarowym marki MAN, a samochodem osobowym marki Rover. Zaraz po zdarzeniu, kierujący roverem oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w pobliskim kompleksie leśnym odnaleźli mężczyznę, który został rozpoznany jako kierowca samochodu osobowego. Od 41-latka była wyczuwalna woń alkoholu, została pobrana od niego krew do badań. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych mieszkańca powiatu bielskiego wykazało, że posiada on 3 aktywne zakazy sądowe do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu.

W środę, 5 lipca mińska policja otrzymała informację, że w jednym z marketów na terenie gminy Mińsk Mazowiecki pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy podjęli czynności wobec 35-latka. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Odzyskany adapter o wartości prawie 40 złotych wrócił na półkę sklepową. Na tym jednak interwencja się nie zakończyła. Sprawdzenie mieszkańca Sulejówka w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim wydał za mężczyzną nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności w związku z przestępstwem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po wykonaniu niezbędnych czynności 35-latek jeszcze tego samego dnia został odwieziony do aresztu śledczego.

W niedzielę, 9 lipca w Cisiu policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki ford. Sprawdzenie alkomatem 42-latka wykazało ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Mieszkańcowi gminy Dębe Wielkie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.