Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Pon. 18.09.2023 14:14:21
18
wrz 2023

Kradzież sklepowa i nietrzeźwi kierujący. W tych sprawach w ubiegłym tygodniu interweniowali funkcjonariusze mińskiej KPP.

Kradzież sklepowa
12 września w jednym ze sklepów na terenie Stojadeł, 41-latek dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości prawie 40 złotych. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Warszawy mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Nietrzeźwi kierujący
12 września w miejscowości Gliniak, załoga ruchu drogowego zatrzymała do kontroli rowerzystę jadącego przysłowiowymi „wężykiem”. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie rowerzysty. Mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz zakazano mu dalszej jazdy.

16 września policja otrzymała zgłoszenie informujące o tym, że na jednej z ulic w Sulejówku kierujący pojazdem marki Volkswagen może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. 54-latek posiadał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mieszkańcowi gminy Halinów grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

17 września w Mińsku Mazowieckim policjanci mińskiej drogówki, podczas kontroli drogowej ujawnili, że kierujący volkswagenem znajduje się w stanie nietrzeźwości. Posiadał ponad pól promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie koniec kłopotów mieszkańca powiatu nowodworskiego. Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że posiada on trzy aktywne zakazy sądowe do kierowania pojazdami. Na dodatek mężczyzna okazał się poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, do odbycia kary 163 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. 40-latek trafił do aresztu.

Inne przestępstwa
16 września do jednego ze sklepów monopolowych na terenie Mińska Mazowieckiego przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, który chciał kupić alkohol. Kiedy ekspedienta odmówiła 36-latkowi sprzedaży, z uwagi na jego upojenie alkoholowe, mężczyzna w gniewie uszkodził szybę w sklepie oraz groził sprzedającej. Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Posiadał on ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 36-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb. Przyznał się do zarzucanych czynów oraz dobrowolnie poddał karze grzywny. Został na niego nałożony także obowiązek naprawienia szkody.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.