Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Wt. 24.10.2023 08:51:44
24
paź 2023

Kradzieże sklepowe, kierujący na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów i nietrzeźwy kierujący – w tych sprawach mińscy funkcjonariusze interweniowali w ubiegłym tygodniu.

Kradzieże sklepowe
18 października w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego 66-latek dopuścił się kradzieży alkoholu, o wartości prawie 10 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Mińska Mazowieckiego mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

20 października w jednym z marketów na terenie Stojadeł, dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży artykułów przemysłowych o wartości prawie 140 złotych, po czym próbowali opuścić sklep. Za linią kas zostali ujęci przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańców Otwocka mandatami karnymi po 500 złotych każdy, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

Kierujący na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów
17 października w Wólce Czarnogłowskiej policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda. W trakcie sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że 36-letni kierowca posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mieszkańcowi gminy Stoczek Łukowski grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierujący

18 października Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymała informację, że na terenie Stojadeł porusza się pojazd kia, a osoba zgłaszająca podejrzewa ze kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przybyli niezwłocznie na miejsce mundurowi zastali pojazd oraz kierowcę, którego poddali badaniu alkomatem, co potwierdziło że 38-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem mieszkańca gminy Dębe Wielkie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

POBIERZ APLIKACJĘ

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.