Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Pon. 30.10.2023 16:18:35
30
paź 2023

Kradzieże sklepowe, kierujący na zakazie i nietrzeźwy kierujący – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze mińskiej KPP.

Kradzieże sklepowe
W jednym ze sklepów na terenie Mińska Mazowieckiego, kobieta dopuściła się kradzieży artykułów odzieżowych, o wartości 54 złotych, po czym próbowała opuścić sklep. Za linią kas została ujęta przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkankę gminy Mrozy mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

26 października w jednym z marketów na terenie Sulejówka, kobieta dopuściła się kradzieży alkoholu, o wartości prawie 30 złotych, po czym próbowała opuścić sklep. Za linią kas została ujęta przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkankę Sulejówka mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

27 października w jednym z marketów na terenie Sulejówka, mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca Warszawy mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półkę sklepową.

Kierujący na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów
26 października w Wężyczynie policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. W trakcie sprawdzenia w systemach policyjnych okazało się, że 51-letni kierowca posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mieszkańcowi gminy Latowicz grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierujący
27 października do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie, że w Ładzyniu samochód osobowy marki Mazda wjechał do przydrożnego rowu, a kierująca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie alkomatem 48-latki wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz mieszkance gminy Mińsk Mazowiecki grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

POBIERZ APLIKACJĘ


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.