Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Śr. 10.04.2024 12:26:25
10
kwi 2024

Kradzieże sklepowe i nietrzeźwi kierujący to sprawy, którymi w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze KPP w Mińsku Mazowieckim.

Kradzieże sklepowe
2 kwietnia w jednym z marketów na terenie Stojadeł 24-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży artykułów metalowych o wartości 65 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

4 kwietnia w jednym z marketów na terenie Kałuszyna 35-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości 15 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali mieszkańca Lidzbarka mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Nietrzeźwi kierujący

6 kwietnia w miejscowości Jędrzejów Nowy, policjanci mińskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli alkohol od kierowcy. Badanie alkomatem 32-latka wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Mrozy zatrzymano prawo jazdy. Teraz kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

7 kwietnia w miejscowości Wólka Konstancja dzielnicowi Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenie pogarszało tylko sytuację mieszkańca gminy Dębe Wielkie. Posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz kierowcy może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.