Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Śr. 24.04.2024 13:54:42
24
kwi 2024

Kradzież sklepowa i nietrzeźwi kierujący to sprawy jakimi zajmowali się w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze mińskiej KPP.

Kradzież sklepowa
20 kwietnia w jednym z marketów na terenie Stojadeł 40-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży artykułów metalowych o wartości 60 złotych, po czym próbował opuścić sklep. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ukarali mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Nietrzeźwi kierujący
19 kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęła informacja, że spod sklepu w miejscowości Gliniak odjechał kierujący, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce błyskawicznie zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali do kontroli opisaną mazdę. Sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło przypuszczenia osoby zgłaszającej. 43-latek posiadał dwa promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz mieszkańcowi gminy Mińsk mazowiecki grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia w Sulejówku, w związku z ustaleniami własnymi dzielnicowi miejscowego komisariatu, na jednej z ulic zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z tym jego pojazd został tymczasowo zajęty. Jednak to był tylko początek kłopotów 43-latka. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a w jego sammochodzie brakowało aktualnego badania technicznego. W związku z tym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny opla. W toku dalszego sprawdzenia okazało się, że mieszkaniec gminy Halinów posiada przy sobie torebkę foliową z zapięciem strunowym, z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Teraz 43-latkowi może grozić kara pozbawienia wolności.

21 kwietnia w miejscowości Goździówka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Mundurowi w trakcie prowadzonych czynności wyczuli woń alkoholu od 41-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy. Mieszkańcowi gminy Stanisławów zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu kara dwóch pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.