Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Pon. 20.05.2024 15:48:13
20
maj 2024

Kradzieże sklepowe, nietrzeźwy kierujący i przestępstwa narkotykowe – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze mińskiej KPP.

Kradzieże sklepowe
14 maja w sklepie na terenie Mińska Mazowieckiego 48-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości ponad 15 złotych. Za linią kas został ujęty przez pracownika ochrony, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca gminy Frombork mandatem w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

15 maja w jednej z drogerii na terenie Sulejówka 41-letnia kobieta dopuściła się kradzieży kosmetyków o wartości prawie 20 złotych. Za linią kas została ujęta przez pracownika ochrony, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkankę gminy Halinów mandatem w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Nietrzeźwy kierujący

19 maja do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, o kolizji samochodów osobowych marki Fiat oraz Audi w miejscowości Antonina. Przybyli na miejsce policjanci dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Badanie alkomatem kierującego fiatem wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Wykonujący na miejscu zdarzenia czynności funkcjonariusze zatrzymali 68-latkowi prawo jazdy oraz zabezpieczyli auto na poczet przyszłej kary. Teraz mieszkańcowi gminy Jakubów grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. Na szczęście w zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał.

Przestępstwa narkotykowe
13 maja na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny, który na widok radiowozu zaczął nerwowo się rozglądać. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do odnalezienia przy 40-latku zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością białej, zbrylonej substancji oraz tabletek, których pochodzenie budziło wątpliwości. Mężczyzna został zatrzymany, a substancje zabezpieczone. Badanie na komendzie narkotestem zabezpieczonych środków potwierdziło przypuszczenia policjantów. Zbrylona substancja okazała się mefedronem, natomiast tabletki ecstasy. Teraz mieszkańcowi gminy Cegłów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

18 maja patrolowi z KPP Mińsk Mazowiecki na jednej z ulic zauważyli pojazd bmw, którego kierujący na widok radiowozu pospiesznie ruszył i unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. W tej sytuacji naturalnym odruchem mundurowych było zatrzymanie pojazdu do kontroli. Podczas prowadzonych czynności z wnętrza pojazdu funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną woń marihuany. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli w pojeździe oraz przy 38-latku susz roślinny. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających mężczyzna został zatrzymany, a substancja zabezpieczona. Badanie na komendzie zabezpieczonego suszu potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Susz okazał się marihuaną. W związku z podejrzeniem kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Dodatkowo w mieszkaniu mieszkańca Mińska Mazowieckiego odnaleziono grzyby halucynogenne. Ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.