Mińsk Mazowiecki

Narodowe Święto Niepodległości w Mińsku Mazowieckim

Region Śr. 08.11.2023 15:24:57
08
lis 2023

Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Mińsku Mazowieckim rozpoczną się o godz. 9.30 Mszą św. w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

- W trosce o kultywowanie tradycji, ale też inspirowanie mińskiej społeczności do radosnego świętowania po części oficjalnej uroczystości zapraszamy do udziału w rodzinnym spotkaniu na Starym Rynku. Tegoroczna edycja „Z Piłsudskim przy gramofonie” będzie nawiązywała do unikalnego nagrania wypowiedzi Józefa Piłsudskiego z września 1924 roku – informują organizatorzy uroczystości.

Atrakcją specjalną, podkreślającą, że 11 listopada jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością będą pokazy tańca z lat 30-stych i animacje taneczne Swing Avenue włączające uczestników do wspólnej zabawy. Na Starym Rynku zagości także Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Zaplanowano też mini miasteczko z kawiarenką, w której z gramofonu popłynie głos marszałka i muzyka z epoki. Będzie można ułożyć pasjansa – ulubioną grę Piłsudskiego.

- W punkcie fotograficznym wystylizujecie się na lata 20-ste, a w retrobibliotece wymienicie płytami winylowymi. Przewidzieliśmy także kącik muzealny przedstawiający postać marszałka Piłsudskiego i jego związki z Mińskiem Mazowieckim. Dzieciom zaproponujemy zawody hobby horse ze wspaniałymi nagrodami autorstwa mińskiej artystki Pauliny Rogalskiej. Nie zabraknie też patriotycznych przypinek i pocztówek, które będą pamiątką dla uczestników – dodają organizatorzy.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.