Mińsk Mazowiecki

Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do kolei

Region Pon. 16.10.2023 16:48:36
16
paź 2023

Mieszkańcy podwarszawskiego Józefina, w powiecie mińskim zyskają dostęp do kolei i wygodne połączenie z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, zbudowały tam dwa nowe perony. Od soboty, 14 października, na przystanku zatrzymają się 86 pociągi pasażerskie jadące m.in. w kierunku Warszawy, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola.

W Józefinie między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim, PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. zbudowały przystanek kolejowy. Nowy obiekt wyposażony jest w wiaty i ławki, które zwiększają komfort podróżowania. Jest LED-owe oświetlenie. Orientację ułatwiają tablice z czytelnym oznakowaniem, gabloty z rozkładami jazdy, oraz tablice z elektronicznym rozkładem jazdy i nagłośnienie. Dla osób niewidomych i niedowidzących są ścieżki naprowadzające. Dla rowerzystów, którzy przesiadają się do pociągów przygotowano stojaki.

Nowy przystanek zapewnia wygodne podróże m.in. w kierunku Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Do przystanku Warszawa Stadion można dojechać w ok. 25 minut, a na Warszawę Śródmieście ok. 33 minuty. Wartość inwestycji finansowanej z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 to ok. 7,1 mln.

Program Przystankowy w województwie mazowieckim
W województwie mazowieckim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 16 lokalizacji na łączną kwotę ponad 93,20 mln zł.
Są to: Józefin, Błonie Rokitno, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy, Ruda Wielka, Mława Miasto, Groszowice Wrzosów, Dąbrówka Zabłotnia, Niemojki.

W 2021 r. przebudowano przystanek w Niemojkach. Od 2023 r. pociągi zatrzymują się na 3 nowych przystankach: Dąbrówka Zabłotnia, Groszowice Wrzosów, Błonie Rokitno, oraz 5 zmodernizowanych: Bąkowiec, Chronów, Mordy Miasto, Mława Miasto i Mrozy.

Zdjęcie poglądowe
Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.