Mińsk Mazowiecki

Obchody Święta Niepodległości w Stanisławowie

Region Czw. 09.11.2023 12:14:41
09
lis 2023

W tym roku obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Stanisławowie tegoroczne uroczystości z okazji Święta Nieodległości odbędą się pod hasłem „Świętujmy razem!”. Sobotni program 11 listopada zapowiada się bardzo ciekawie.

O godzinie 11.00 rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Stanisława Biskupa w Stanisławowie z towarzyszeniem Stanisławowskiej Orkiestry Dętej pod batutą Sebastiana Smędry. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz w asyście orkiestry na plac przy GOK-u w Stanisławowie, gdzie zaplanowano uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, przemówienie Wójta Gminy Stanisławów, apel poległych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Ostatnią częścią obchodów będzie artystyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie. – W domu kultury odbędzie się koncert niepodległościowy pieśni patriotycznych w wykonaniu Agaty Barwinek-Bembinow, wieloletniej solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego The Time Quartet. Po nich będzie czas na młode pokolenie, czyli występ artystyczny zespołu folklorystyczno-ludowego STAŚKOWIACY pt. „Śpiewamy dla Niepodległej” pod kierownictwem Margarity Kajkowej – informuje Kinga Anna Sosińska, wójt gminy Stanisławów. Całość zakończy oficjalne rozstrzygnięcie VI Konkursu Plastycznego z okazji Narodowego Święta Niepodległości „PIĘKNA NIEPODLEGŁA. WOLNA I BEZPIECZNA” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Stanisławowie pod patronatem honorowym Wójta Gminy Stanisławów połączone z otwarciem wystawy zwycięskich prac.

Na gminne uroczystości zapraszają organizatorzy: Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów, Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Stanisławowie oraz jednostki OSP z miejscowości Stanisławów, Rządza, Lubomin, Ładzyń i Czarna.Wwl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.