Mińsk Mazowiecki

Podejrzany o pobicie zatrzymany przez kryminalnych ze Stanisławowa

Region Sob. 22.07.2023 11:08:37
22
lip 2023

Pod sklepem w Stanisławowie doszło do pobicia mężczyzny. Sprawca uderzał i kopał 50-latka, powodując obrażenia twarzy. Poszkodowany zaraz po zdarzeniu zgłosił się na komisariat, gdzie policjanci natychmiast wezwali pogotowie, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Jednocześnie kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa. Efektem intensywnych działań kryminalnych było zatrzymanie podejrzanego, jeszcze tego samego dnia, chwilę po zdarzeniu.

W rejonie jednego ze sklepów w miejscowości Stanisławów doszło do pobicia mężczyzny. Sprawca uderzał i kopał zgłaszającego, czym spowodował poważne obrażenia twarzy. Poszkodowany mężczyzna zaraz po zdarzeniu zgłosił się do Komisariatu Policji w Stanisławowie. Funkcjonariusze, gdy tylko go zobaczyli, wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, które zabrało 50-latka do szpitala, natomiast sami ruszyli szukać sprawcy pobicia.

Kryminalni wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz znajomość podległego rejonu, już chwilę po zdarzeniu ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie uszkodzenia ciała mieszkańca gminy Stanisławów. Do jego zatrzymania doszło na ulicy jeszcze tego samego dnia.

Zaskoczony 50-latek przyznał się do zarzucanego czynu, nie był jednak w stanie podać przyczyny swojego postępowania. Należy zaznaczyć, że sprawca dopuścił się tego czynu publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

Na czas prowadzonego postępowania podejrzany został objęty dozorem policyjnym, oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 7 lat pozbawienia wolności.
W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elzbieta Zagórska/ea

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.