Mińsk Mazowiecki

Policja w Mińsku Mazowieckim powiększyła swoje szeregi

14
maj 2024

W ostatnim czasie komenda w Mińsku Mazowieckim powiększyła swoje szeregi. Nowym funkcjonariuszem jest owczarek niemiecki o specjalności patrolowo-tropiącej. Pies policyjny wraz ze swoim przewodnikiem z niecierpliwością czekają na szkolenie. Tresura odbędzie się w Sułkowicach, gdzie mieści się specjalny ośrodek do szkolenia psów.

W ostatnim czasie KPP w Mińsku Mazowieckim powiększyła swoje szeregi. Tym razem nowym funkcjonariuszem został owczarek niemiecki o specjalności patrolowo-tropiącej. Pies policyjny wraz ze swoim opiekunem przewodnikiem niebawem wyjeżdża na szkolenie do Sułkowic. Tam mieści się specjalny ośrodek do szkolenia psów służbowych.

Psy służbowe to nieoceniona pomoc w wielu sytuacjach, z którymi spotyka się policjant w czasie codziennej służby. Powszechnie wiadome jest, że pies ma niezwykłą psychikę i silnie rozwinięte zmysły – węchu, słuchu i wzroku oraz instynkty o dużym znaczeniu dla człowieka. Węch psa jest szczególnie wrażliwy na zapachy pochodzenia organicznego, a więc wydzielane przez ludzi i zwierzęta. Służbowy pies policyjny potrafi zapamiętać ok. 600 tys. zapachów wraz z ich przeznaczeniem. Tropią ślady pozostawione przez sprawców przestępstw, zabezpieczają imprezy masowe, wyszukują ukryte narkotyki i materiały wybuchowe.

Niezastąpione są również w czasie poszukiwań osób zaginionych. Warto pamiętać, że przewodnik, który służy z czworonogiem, również musi wykazać się właściwymi predyspozycjami. Ten duet musi być sprawny i zgrany, w wielu aspektach policyjnej służby niezastąpiony.

KPP Mińsk Mazowiecki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.