Mińsk Mazowiecki

Poszukiwany posiadał narkotyki przy sobie oraz w miejscu zamieszkania

Region Sob. 02.12.2023 10:04:33
02
gru 2023

Policjanci z Sulejówka realizując zadania służbowe, udali się na jedną z posesji w mieście, aby zatrzymać osobę poszukiwaną. Podczas prowadzonych czynności czujność mundurowych doprowadziła do ujawnienia przy nim mefedronu, a w miejscu zamieszkania marihuany.

25 listopada policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku, wykonując zadania służbowe udali się na jedną z posesji w mieście, celem realizacji nakazu doprowadzenia 25-latka do zakładu karnego. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 36 dni pozbawienia wolności w związku z wykroczeniami drogowymi, między innymi jazdą bez prawa jazdy.

Patrolowi zastali poszukiwanego w miejscu zamieszkania. Efekt prowadzonych czynności przez policjantów przyczynił się do tego, że nakaz doprowadzenia nie był jedyną podstawą zatrzymania mieszkańca Sulejówka. Podczas sprawdzenia mężczyzny, okazało się że w odzieży posiada torebkę foliową z zawartością białego proszku. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, policjanci dokonali przeszukania także miejsca zamieszkania. Ich skrupulatność doprowadziła do odnalezienia tekturowego pudełka oraz szklanego pojemnika z zawartością suszu roślinnego. 25-latek został zatrzymany, a substancje zabezpieczone.

Badanie narkotestem na komisariacie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Biały proszek okazał się mefedronem, natomiast zielony susz marihuaną.
Mieszkaniec Sulejówka jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elzbieta Zagórska/ea

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.