Mińsk Mazowiecki

Pożar opon na składowisku odpadów w Jakubowie k. Mińska Mazowieckiego

Region Sob. 13.04.2024 10:55:52
13
kwi 2024

13 kwietnia w Mistowie w powiecie mińskim miały odbyć się coroczne gminne ćwiczenia z założeniem gaszenia pożaru lasu. Niestety chwilę po godz. 9.00 do strażaków dotarła informacja o prawdziwym pożarze - opon na składowisku odpadów na ulicy Dobrej w Jakubowie. Do akcji dysponowano wszelkie siły i środki, jakie wcześniej brać miały udział w ćwiczeniach oraz wiele innych jednostek z terenu powiatu mińskiego. Łącznie w działaniach wzięło udział 21 zastępów. Główne działania gaśnicze zakończone zostały przed godziną 20:00, ale przez całą noc strażacy zabezpieczali pogorzelisko wychwytując i niwelując wtórne zarzewia pożaru.

Kamil Płochocki z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim powiedział, że płonie hałda opon składowanych w zakładzie zajmującym się utylizacją śmieci. Pożarem objęty jest teren o wielkości około 900 metrów kwadratowych. Kamil Płochocki dodał, że pożar nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ zlokalizowany jest w sąsiedztwie lasu, a w okolicy nie ma zabudowań mieszkalnych. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin.

Droga w kierunku miejscowości Dobre od skrętu na Wiśniew była przez kilka godzin całkowicie nieprzejezdna. W działaniach brały udział: 3 jednostki JRG Mińsk Mazowiecki, jednostki OSP Łaziska, Wiśniew, Jakubów, Jędrzejów Nowy, Mlęcin, Rudzienko, Stojadła, Cisie, Dębe Wielkie oraz Wojskowa Straż Pożarna i Policja.

Aktualizacja: Wprawdzie główne działania gaśnicze zakończone zostały przed godziną 20:00, ale do godzin porannych strażacy z OSP Jakubów, z OSP Wiśniew i OSP w Mistowie zabezpieczali pogorzelisko wychwytując i niwelując wtórne zarzewia pożaru. Działania zakończyli o 7:25.


źródło: OSP Jakubów

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zza krzaka. Sob. 13.04.2024 18:54:58

Taka wszechobecna ekologia, a prawo pozwala na składowanie dużych ilości śmieci, opon, złomu, starych samochodów, itp.

arów..... Niedz. 14.04.2024 10:18:39

To naturalny sposób, na utylizację odpadów.Nie wiemy - bo media nie informują -,czy to działania celowe i zamierzone.Zjawisko przybiera rozmiary klęski.Patrząc z boku - wyrażna niemoc służb odpowiedzialnych za ekologię.Wystarczy wspomnieć, na degradację Odry.O efektach działań dochodzeniowych - też zasłona milczenia.