Region

Środki dla strażaków z dwóch powiatów

24
paź 2023

26 jednostek OSP z powiatu siedleckiego i mińskiego otrzymało 23 października w Siedlcach wsparcie finansowe na niezbędny sprzęt i wyposażenie strażnic. Łącznie ze środków samorządu województwa mazowieckiego trafi do strażaków 250 tysięcy złotych.

Umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc. – W pracy strażaka liczą się nie tylko umiejętności i doświadczenie. By ratować ludzkie życie potrzebny jest również specjalistyczny sprzęt – zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego, 26 jednostek OSP z powiatów siedleckiego i mińskiego zakupi specjalistyczny sprzęt, środki ochrony indywidualnej strażaka i wyposażenie niezbędne do utrzymania umundurowania bojowego w należytym stanie. – Na ten cel przeznaczyliśmy 250 tys. zł. Ta pomoc trafi do 15 jednostek OSP z powiatu siedleckiego i 11 z powiatu mińskiego - podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.


Lista beneficjentówInf. na podst. mazovia.pl

Fot. KSkor


POBIERZ APLIKACJĘ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.