Mińsk Mazowiecki

Ukradł przyczepkę, aby przewozić kradzione skutery

Region Śr. 08.03.2023 14:14:47
08
mar 2023

3 marca zespól kryminalny z Komisariatu Policji w Stanisławowie, dzięki prowadzonej pracy operacyjnej, przy cmentarzu w Halinowie odnalazł skradzioną przyczepkę samochodową. Okazało się, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, jest także podejrzany o kradzież dwóch motorowerów, które przewoził właśnie tą przyczepką. 28-latek przy zatrzymaniu okazał się poszukiwany i posiadał przy sobie środki odurzające.

W miniony piątek kryminalni ze Stanisławowa, wykonując czynności operacyjne, odnaleźli zaparkowaną przy cmentarzu w Halinowie przyczepkę samochodową, której kradzież zgłoszono 28 lutego w Warszawie. Zgłoszenie mówiło także o tym, że na przyczepce znajdował się sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia. Wartość strat zgłaszający ocenił na ponad 5 tysięcy.

Jeszcze tego samego dnia, kryminalni ustalili mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Udali się do jego miejsca zamieszkania w jednej z miejscowości w gminie Poświętne, gdzie odzyskali przedmioty, które znajdowały się wcześniej w skradzionej przyczepce, tj. kolumny głośnikowe i spawarka. Były ukryte w budynkach gospodarczych. Na posesji nie było jednak podejrzanego. W tej sytuacji policjanci poczynili ustalenia, co do miejsca przebywania podejrzanego. Zdobyte informacje wskazały, w jakim kierunku może poruszać się mężczyzna oraz jakim autem.

Już tego samego dnia po południu, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Stanisławowie zauważyli wskazane auto, które zatrzymali do kontroli w Pustelniku. Na fotelu pasażera znajdował się podejrzany 28-latek. Jednak to nie wszystko. Sprawdzenie wykazało, że mieszkaniec gminy Poświętne jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie dla Pragi Południe. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie sproszkowaną białą substancję, której badanie narkotestem wykazało, że jest to mefedron. 28-latek został zatrzymany.

Warto także zaznaczyć, że podczas wykonywanych czynności w miejscu odnalezienia przyczepki w Halinowie, policjanci zauważyli że znajdują się na niej odłamki karoserii motoroweru. Powiązując z tym sprawy, okazało się że zatrzymany, jest podejrzany również o kradzież motoroweru z Mińska Mazowieckiego. Kradzież ta miała miejsce w garażu jednego z bloków w dniu 28 lutego. Odłamki karoserii znajdujące się na przyczepce, pasowały właśnie do tej maszyny. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany dopuścił się również kradzieży innego skutera z terenu Warszawy. Tą rozkręconą maszynę odnaleźli w zaroślach w Stanisławowie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował środek zapobiegawczy wobec mężczyzny, w postaci pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook