Garwolin

Weźmy to na Logikę!

Region Pt. 12.04.2024 09:49:20
12
kwi 2024

Alicja Kwiatkowska i Aleksandra Włodarczyk, uczennice klasy 3b Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Garwolinie, realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” autorski projekt pn. „Weźmy to na logikę”. Skierowany jest on do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów klas pierwszych garwolińskiego KLO.

Prowadzone w formie warsztatów zajęcia polegają na przedstawieniu najważniejszych zagadnień z dziedziny logiki, jak również na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, co może okazać się pomocne podczas egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Realizatorki projektu mają nadzieję, że dzięki tym zajęciom obniżą poziom stresu również przed lekcjami matematyki w szkole ponadpodstawowej. Doświadczenie mówi, że nowe otoczenie zapewnia już i tak wystarczającą ilość emocji. Matematyka to nie tylko język obcy z tajemniczymi symbolami, ale przedmiot, który można zrozumieć, a nawet polubić.

Alicja i Ola przeprowadziły już zajęcia warsztatowe w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Garwolinie dla uczniów klas siódmych i takie same zajęcia dla uczniów klas siódmych i ósmych w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilawie, Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Puznówce. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie weryfikującym przyswojenie materiału, a zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami od sponsorów projektu. - W trakcie warsztatów spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczniów i ciepłym przyjęciem przez okoliczne szkoły. Serdecznie dziękujemy- podkreślają uczestniczki projektu.

Alicji, Oli i opiekunki projektu Anety Gałkowskiej wysłuchał Waldemar Jaroń:
fot. KLO
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Matma Sob. 13.04.2024 03:42:18

Jak to dobrze, że wśród młodych ludzi zdarzają się tacy, których matematyka interesuje i którzy wiedzą, że w tej dziedzinie nauki jest siła.

LOgika Pt. 12.04.2024 11:56:20

Jesteście świetne, a jaka swoboda wypowiedzi.

matematyka Pt. 12.04.2024 09:55:30

Słowa uznania i podziwu dla Alicji i Aleksandry oraz ich opiekunki Pani Anety Gałkowskiej. Super pomysł i realizacja.

Wiktoria Pt. 12.04.2024 09:06:05

Super dziewczyny i projekt ciekawy. Pomyślności.