Mińsk Mazowiecki

Znaczna ilość środków odurzających i psychotropowych została ukryta za szafą

Region Śr. 04.10.2023 19:00:10
04
paź 2023

W sobotę, 30 września policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie, realizując własne ustalenia dokonali kontroli adresu w podległym rejonie. Efektem szeroko zakrojonej pracy operacyjnej było zabezpieczenie ponad 100 gramów narkotyków, które zostały ukryte za tylną ścianą szafy. Podejrzany w tej sprawie 26-latek, o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych został objęty dozorem policyjnym.

Jednym z głównych priorytetów policji jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Policjanci w trakcie wykonywania tych zadań wykonują szereg pracy operacyjnej, która ma na celu wyeliminowanie z obrotu kolejnych porcji środków odurzających.

Tak też stało się w minioną sobotę, w jednej z miejscowości w gminie Halinów. Kryminalni miejscowego komisariatu wykonali szeroko zakrojoną pracę operacyjną, w wyniku której ustalili, że jeden z mieszkańców może posiadać w domu znaczną ilość środków odurzających.

Po tych ustaleniach, w sobotnie popołudnie zapukali do drzwi 26-latka. Mężczyzna był zaskoczony, zaprzeczał tym informacjom. Obecni na miejscu kryminalni nie dali wiary tym tłumaczeniom. Dokładnie sprawdzili pomieszczenia gospodarcze oraz mieszkalne na posesji w gminie Halinów.

W sypialni za ścianą szafy policjanci odnaleźli reklamówki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz białej, zbrylonej substancji. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, mieszkaniec gminy Halinów został zatrzymany, a substancje zabezpieczone. Badanie narkotestem na komisariacie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Zabezpieczone substancje okazały się marihuaną w ilości ponad 30 gramów oraz mefedronem o wadze ponad 90 gramów.

Zatrzymany tłumaczył, że są to środki wyłącznie na jego użytek. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zabezpieczono od niego środki finansowe.

Mieszkaniec gminy Halinów usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ea

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.