Koszykarze z Mińska znów bez punktów

Sport Niedz. 12.03.2023 15:15:55
12
mar 2023

W meczu 26 kolejki 2. Ligi Mężczyzn koszykarze Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki podejmowali u siebie wicelidera. Zespół UKS-u nie był faworytem meczu. Energa

Basket Warszawa to zespół budowany na awans do 1.Ligi Mężczyzn.

Probasket rozpoczął mecz od punktów zdobytych przez Kacpra Skupa. Początkowo gospodarze stawili opór faworytom z Warszawy, potrafili nawet wyjść na prowadzenie 15:11. Basket rozpędził się jednak w ostatnich minutach pierwszej odsłony. Dobra skuteczność rzutowa z linii zaznaczonej przed siódmym metrem oraz błędy graczy z Mińska ustawiły wynik na 19:30.

Na początku drugiej kwarty, obserwować można było dobrą grę uczniów, ponownie jednak sił starczyło na pierwsze minuty. Zespół z Mińska odrobił część straty punktowej, jednak końcówka ponownie należała do koszykarzy z Warszawy. Dobrze wchodzili pod kosz przeciwnika, praktycznie się nie myląc. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 37:49.

Druga część spotkania to całkowita bezradność UKS-u. Zawodnikom Energii Basket wychodziło praktycznie wszystko. Udało się oddać aż pięć celnych rzutów za trzy oraz utrzymać skuteczność pod koszem. Na wyróżnienie zasługuje postawa Damiana Tokarskiego, który trafił trzy „trójki”. Przed ostatnią kwartą, goście wypracowali trzydzieści sześć oczek przewagi.

Ostatnia odsłona była już tylko formalnością dla wicelidera. Zawodnicy Probasketu zaprezentowali się lepiej, ale na nic się to zdało. W ostatniej kwarcie ustąpili faworytom tylko siedmioma punktami. Wynik jest jednak bezlitosny 78:121. Na wszystkim zaważyła trzecia kwarta.

Superis UKS Probasket Mińsk nie dał rady postawić się zawodnikom ze stolicy. Mimo porażki utrzymuje dziesiąte miejsce w lidze i przewagę nad strefą spadkową. UKS zachowuje szanse na awans do strefy play-off.

Superis UKS Probasket Mińsk vs Energa Basket Warszawa 78:121(19:30, 18:19, 16:40, 25:32)

Superis UKS Probasket skład: Jakub Zabłocki, Krzysztof Grudzień, Igor Muszyński, Rafał Król, Mateusz Czemerys, Klaudiusz Tarnawski, Kacper Skup, Filip Wicik Aleksander Wicik, Sebastian Okoła, Jan Lipiński, Jakub Woźnica