Mińsk Mazowiecki

Mrozianka Mistrzynią Polski !

Sport Śr. 10.05.2023 16:46:06
10
maj 2023

Amelia Szlendak z mroziańskiej sekcji Akademii Sztuk Walki zdobyła złoty medal na rozegranych w Oleśnicy Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF. Utalentowana mrozianka nie miała sobie równych w kategorii walki light contact. Kolejna zawodniczka Kamila Rębisz zajęła drugie miejsce w konkurencji technik specjalnych (kopnięcie z wyskoku) oraz trzecie miejsce w układach formalnych. Trenerem zawodniczek jest p. Patryk Matwiej. Gratulujemy!

Ponadto bardzo dobrze w Mistrzostwach Polski zaprezentowała się Aleksandra Osińska, która po bardzo wyrównanym pojedynku i aż trzech dogrywkach w układach formalnych tym razem uległa bardziej doświadczonej zawodniczce. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników z 19 klubów.

Na zdjęciu w pierwszym rzędzie od lewej: Kamila, Amelia i Ola.

Świetnym przetarciem przed Mistrzostwami Polski były rozegrane dwa tygodnie wcześniej Mistrzostwa Mazowsza w Dębem Wielkim. Tutaj mroziańską sekcję reprezentowało troje podopiecznych. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach w zależności od kategorii wiekowej: tor przeszkód, kopnięcia na czas, walki na softy, techniki specjalne (kopnięcie z wyskoku) i walki light contact.

Karol Karpiński pewnie wygrał sześć pojedynków i zajął I miejsce w układach formalnych.

Amelia Szlendak po bardzo dobrym występie aż trzykrotnie stawała na podium, zajmując I miejsce w układach formalnych, a następnie dwukrotnie stając na drugim miejscu podium w konkurencjach technik specjalnych oraz w walkach light contact.

Najmłodszemu Adamowi Szlendakowi zabrakło odrobinę szczęścia, gdyż najpierw odpadł tuż przed fazą medalową, a w następnie znalazł się zaraz za podium zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Trenerom Akademii i ich podopiecznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.