Mińsk Mazowiecki

Wicemistrz Polski odwiedził Stanisławów

Sport Pon. 04.03.2024 18:44:48
04
mar 2024

W sobotnie popołudnie, 1 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie odbyło się spotkanie z Arkadiuszem Zdanowiczem, wicemistrzem Polski w nordic walking organizacji ONWF z 2023 roku na dystansie 5,5 km.

Arkadiusz Zdanowicz urodzony w 1978 roku pochodzi z gminy Stanisławów. Nordic walking uprawia dopiero trzeci rok, a już ma pokaźne osiągnięcia. Debiutował w zawodach mistrzostw świata w 2022 r., gdzie udało się mu wywalczyć V miejsce w kat. Open. Jest wicemistrzem Polski nordic walking organizacji ONWF na dystansie 5,5 km w 2023 r. W tym samym roku zakwalifikował się do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w Jedlińsku i zdobył tam VII miejsce w kat. Open, a I miejsce w kat. wiekowej. Na tych samych mistrzostwach udało mu się zdobyć brązowy medal w sztafecie na dystansie półmaratonu. Startował m. in. z Marcinem Rosakiem, Elżbietą Wojciechowską czy Małgorzatą Kubiszyn. Na zawodach pucharu świata w tym samym roku organizowanych w Mielnie zajął III miejsce w kat. Open. Rok wcześniej (2022 r.) zdobył V miejsce na mistrzostwach świata. Zanim zajął się wyczynowo nordic walkingiem, wcześniej był biegaczem amatorem. Biegał na dystansie 5 km (czas: 17:45), a także na dystansie od 5 km do półmaratonu (czas: 1:21:00). Jest reprezentantem klubu K. S. Victoria Potęgowo.

Część pierwsza sobotniego spotkania odbyła się w miejscowym ośrodku kultury. - Zaproszony gość wytłumaczył podstawy nordic walking, omówił w sposób profesjonalny zasady tego sportu, w tym jak właściwie przeprowadzać rozgrzewkę. Zwrócił też uwagę na aspekt zdrowotny i przeciwwskazania – informuje Anna Bontruk, twórczyni i instruktorka sekcji nordic walking w Stanisławowie. Po części teoretycznej był czas na zdrowy poczęstunek, który dał siły na drugą część spotkania – wyjście na świeże powietrze, rozgrzewkę i marsz z kijkami ze Stanisławowa do Rządzy i z powrotem na dystansie ponad 6 km. – Pan Arkadiusz pochodzi z Wólki Pieczącej, zatem proponuję, aby następne takie spotkanie organizować właśnie w tam i pójść wtedy na kijki do miejscowości pana Arka – powiedziała podczas spotkania Kinga Anna Sosińska, wójt gminy Stanisławów, sprawująca patronat honorowy nad wydarzeniem.

Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Stanisławów, UPLKS Stanisławów „Tęcza” Stanisławów, sekcja nordic walking w Stanisławowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie.


WWl

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Byłam Wt. 05.03.2024 19:31:07

Wspaniałe spotkanie 👏