Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki: kronika policyjna

Region Wt. 26.09.2023 14:13:08
26
wrz 2023

Kradzieże sklepowe, nietrzeźwy kierujący i przestępstwa narkotykowe – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze mińskiej KPP.

Kradzieże sklepowe
18 września w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego 61-latek dopuścił się kradzieży artykułów przemysłowych o wartości prawie 40 złotych. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu, a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

19 września w jednym z marketów na terenie Stojadeł 58-latek dopuścił się kradzieży alkoholu o wartości prawie 4 złotych. Za linią kas został ujęty przez pracownika sklepu a na miejsce wezwano policję. Przybyli funkcjonariusze ukarali mieszkańca powiatu łukowskiego mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a odzyskany towar wrócił na półki sklepowe.

Nietrzeźwy kierujący
18 września w miejscowości Karolina, załoga ruchu drogowego zatrzymała do kontroli rowerzystę jadącego przysłowiowymi „wężykiem”. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie rowerzysty. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz zakazano mu dalszej jazdy.

Przestępstwa narkotykowe
18 września policjanci z Halinowa realizując pracę operacyjną, na jednej z ulic w Sulejówku zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie torebkę strunową z substancją koloru białego. W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające, mieszkaniec Sulejówka został zatrzymany a substancja zabezpieczona. Badanie narkotestem na komisariacie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, zabezpieczona substancja okazała się mefedronem. Nastolatek przyznał się do posiadania środków odurzających. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

23 września na jednej z ulic w Sulejówku, dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mitsubishi. W związku z nerwowym zachowaniem kierowcy, dokonali sprawdzenia mieszkańca gminy Halinów, u którego w bagażu podręcznym ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym, wewnątrz którego znajdował się biały proszek. W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające, mężczyzna został zatrzymany, a substancja zabezpieczona. Badanie narkotestem na komisariacie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, zabezpieczona substancja okazała się amfetaminą. Teraz kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolości.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.