Mińsk Mazowiecki

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

Region Pt. 17.03.2023 10:49:26
17
mar 2023

16 marca na drodze krajowej nr 50 funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komend Powiatowych w Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Piasecznie i Wołominie prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tej jezdni. Efektem pracy mińskich policjantów było przeprowadzenie 82 kontroli drogowych. I tym razem nie brakowało kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Tylko w powiecie mińskim, podczas akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierujących.

W miniony czwartek na terenie powiatu mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego oraz wołomińskiego odbyły się działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Oznacza to, że policjanci prowadzili pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Miejsce działań mundurowych, a mianowicie DK 50 nie było przypadkowym wyborem. Zdarzenia, które miały tam miejsce, w tym wypadki śmiertelne pokazują, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w powiecie mińskim. Dodatkowo przebiega przez kilka powiatów w garnizonie stołecznym, stąd też działania prowadzone przez policjantów w kilku komendach jednocześnie. Mińscy policjanci do kontroli pojazdów użyli również drona.
Zadaniem drogówki była reakcja na popełniane wykroczenia przez kierowców, w tym nie tylko na te związane z przekraczaniem prędkości. Policjanci chcą uświadomić kierujących, że na polskich drogach nie ma miejsca na brawurę.

Efekty wczorajszych kontroli policjantów mińskiej drogówki dają wiele do myślenia. Tylko wczoraj, w związku z prowadzoną akcją policjanci ruchu drogowego z Mińska Mazowieckiego, ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierowców. Mińska drogówka łącznie dokonała kontroli 82 kierowców. Policjanci ujawnili 68 wykroczeń, z czego aż 66 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Nałożono 54 mandaty, 11 pouczeń oraz sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie prowadzonych działań zostały zatrzymane 2 dowody rejestracyjne pojazdów.

Niechlubny rekord należał do kierowcy forda, który pędził z prędkością 146 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Za to wykroczenie został nałożony mandat w wysokości 2500 zł. Kierujący powiększył także swój zbiór punktów karnych o 15. Inny kierowca, w tym samym miejscu na DK 50, jechał 123 km/h. W tym przypadku ukarano go mandatem 1500 zł i 11 punktów karnych.sierż. szt. Elżbieta Zagórska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.