Łuków

Podziękowania dla policjantów

Region Sob. 25.03.2023 09:07:29
25
mar 2023

Młodszy aspirant Radosław Ochmański i młodszy aspirant Grzegorz Wesołowski, służący w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, odebrali od władz miasta podziękowania za podejmowane przez nich działania. Policjanci pomogli mężczyźnie ewakuując go z ogarniętego ogniem domu oraz pilotowali audi, w którym znajdowało się nieprzytomne, pięciomiesięczne dziecko.

Młodszy aspirant Radosław Ochmański i młodszy aspirant Grzegorz Wesołowski to dzielnicowi z Komendy Powiatowi Policji w Łukowie. 21 grudnia ubiegłego roku patrolując swój rejon zauważyli pożar mieszkania. Nie zważając na swoje życie i zdrowie ewakuowali z niego mężczyznę, który z uwagi na swój stan zdrowia nie był w stanie samodzielnie opuścić domu. Funkcjonariusze wyprowadzili mężczyznę i wezwali straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Starali się też opanować powstały pożar do momentu przyjazdu straży pożarnej. Za swój czyn odznaczeni zostali medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Te wyjątkowe odznaczenia przyznawane są tym, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratują innych.

O profesjonalizmie wyróżnionych funkcjonariuszy może też świadczyć kolejne zdarzenie, do którego doszło na ulicach Łukowa. Policjanci Grzegorz Wesołowski i Radosław Ochmański eskortowali do szpitala nieprzytomne, pięciomiesięczne dziecko, jednocześnie informując szpital o zaistniałej sytuacji. Dzięki ich zachowaniu, życiu i zdrowiu małego mieszkańca nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Wręczenie podziękowań funkcjonariuszom odbyło się 23 marca, przed rozpoczęciem obrad Rady Miasta.zdjęcia i informacja: UM Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
wiesiek Sob. 25.03.2023 07:18:10

brawo chłopy !