Mińsk Mazowiecki

Policjanci pomogli wyjść mężczyźnie z płonącego domu

Region Wt. 28.02.2023 18:12:08
28
lut 2023

W minioną niedzielę nad ranem, policjanci z Halinowa otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. W związku z tak poważną informacją, niezwłocznie na miejsce udała się załoga patrolowa, która pomogła wyjść mężczyźnie z płonącego budynku. Mundurowi pomogli także przewieźć bezpiecznie rodzinę do hotelu.

26 lutego po 4.00 nad ranem do Komisariatu Policji w Halinowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w jednej z miejscowości w gminie Halinów. Na miejsce udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, st. sierż. Beata Kisiel i st. sierż. Radosław Sakowski. Po dotarciu na miejsce jako pierwsi, zauważyli kobietę z czwórką dzieci, stojących przed płonącym domem. Kobieta poinformowała mundurowych o tym, że wewnątrz domu został jeszcze mąż. Po tej informacji policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania. W jednym z okien domu zauważyli mężczyznę, który machał rękoma wzywając pomocy. Niezwłocznie pomogli mu wyjść z domu przez okno. Obecna na miejscu straż pożarna, wezwała również pogotowie, któremu przekazano mężczyznę. Następnie został on przewieziony do szpitala.

Na miejscu pozostała żona mężczyzny z czwórką dzieci bez dachu nad głową. Stan domu po pożarze nie pozwalał na powrót do niego. W tej sytuacji mundurowi nie pozostawili rodziny bez pomocy. Wraz z zarządzaniem kryzysowym, bezpiecznie przetransportowali rodzinę do hotelu.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ks

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.