Siemiatycze

Przebudowa ulicy Kościuszki w Siemiatyczach ma zacząć się wiosną i skoczyć do jesieni

Region Czw. 23.03.2023 15:37:09
23
mar 2023

Jest już projekt przebudowy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach, jednego z większych wieloletnich zadań inwestycyjnych powiatu siemiatyckiego. Czasu na wykonanie zadania jest niewiele, przyznaje wicestarosta powiatu siemiatyckiego Sylwester Zgierun.

- Dokumentacja została zatwierdzona i plac budowy został przekazany firmie, która będzie wykonywać prace. Zatwierdzono też projekt czasowej organizacji ruchu drogowego i myślimy, że w najbliższych dniach zjawi się ciężki sprzęt, stanie stosowne oznakowanie i rozpoczną się prace budowlane na ulicy Kościuszki. Prace powinny zakończy się do końca października. Z niecierpliwością czekamy na ich postęp i będziemy się im bacznie przyglądać przez naszą jednostkę tj. Powiatowy Zarząd Dróg prowadzący tę budowę.

Prace miały ruszyć jesienią, jednak opóźniło się wykonanie dokumentacji. Na dzień dzisiejszy zadania nie jest zagrożone, podkreśla starosta siemiatycki Marek Bobel.

- Powiat nie może sobie pozwolić i nie pozwoli sobie na stratę tych pieniędzy, bo nie po to pozyskaliśmy środki tj. 9,5 mln zł w ramach rządowego funduszu strategicznego Polski Ład, a 700 tys. zł dokłada powiat siemiatycki. W 100% powiat finansuje wkład własny, niestety miasto chociaż jest to teren przemysłowy, nie chciało dołożyć do tej inwestycji. Trudno, realizujemy ją sami i zrealizujemy w tym roku do końca listopada.

Firma z Białej Podlaskiej, która wygrała przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie niemal 3 km docinka drogi miała zacząć budowę w roku 2022. Pomimo opóźnienia na etapie projektowania, starostwo zakłada terminowe zakończenie inwestycji, tj. jesienią 2023 roku. Przy ul. Kościuszki na odcinku objętym inwestycją znajdują się duże zakłady pracy i miejskie tereny przeznaczone pod działalność przemysłowo–usługową, dlatego drogę zaplanowano w standardzie uwzględniającym potrzeby przemysłu, w tym ruch ciężkich pojazdów.

Starosta Marek Bobel liczy też na pozyskanie rządowej dotacji na przebudowę drogi z Siemiatycz do Siemiatycz Stacji. Odpowiedni wniosek już złożono do wojewody podlaskiego. Zadanie również planowane jest w 2023 roku.

O szczegóły powiatowych inwestycji drogowych Agnieszka Bolewska-Iwaniuk dopytywała w siemiatyckim starostwie.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Siemiatycz. Czw. 23.03.2023 17:13:26

Starostwo działa! Tak trzymać! Będę kibicował!

Mieszkaniec Siemiatycz Czw. 23.03.2023 17:19:20

Cieszy fakt, że będzie remont drogi do ST. Siemiatycze. Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i nie mogę już znaleźć odcineczka by nie było tam wyrwy w. nawierzchni.

Siemiatyczanin Pt. 24.03.2023 09:25:03

Najwyższa pora na remont tej "drogi". Dziura na dziurze, przejazd autem bez szwanku graniczyła z cudem, nie mówiąc o rowerach z pobliskich wsi ( Turna, Anusin...)- tyle starszych osób miało tam wypadki bo wjechali w wyrwę, a do miasta po zakupy jechali. Najwyższy czas