Mińsk Mazowiecki

Szpital w Rudce prawie gotowy

Region Wt. 23.05.2023 19:05:12
23
maj 2023

Dobiega końca kapitalny remont i przebudowa dawnego szpitala chorób płucnych w Rudce. Podsumowanie projektu nastąpi po wakacjach, ale pacjentów leczy się tam już teraz.

Kilka lat temu szpital w Rudce wszedł w skład Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, który postanowił przekształcić go w miejsce wszechstronnej rehabilitacji. Inwestycja była trudna i kosztowna ze względu na rozmiar i zabytkowy charakter obiektu. Ale teraz roboty budowlane i wyposażeniowe zbliżają się już do finału. – Trwają ostatnie prace w środku i ostatnie prace na zewnątrz. 115-letni budynek w pełni odzyskał dawny blask. Będzie to miejsce prowadzenia rehabilitacji neurologicznej, pulmonologicznej i ogólnoustrojowej – informuje rzecznik spółki, Barbara Jakubczyk.

Oficjalne zakończenie projektu i prezentacja odnowionego budynku planowana jest na początek września, ale pacjenci są tam leczeni cały czas. Remont był bowiem prowadzony etapami: po odnowieniu jednej części przeniesiono tam chorych i zabrano się za drugą.

Warto przypomnieć, że Rudka służy nie tylko pacjentom, ale i turystom. Szpital znajduje się na dużym, zalesionym i dostępnym dla wszystkich terenie. Od roku funkcjonuje tam tężnia. W tej chwili dobiega końca budowa małego amfiteatru, gdzie dla pacjentów i spacerowiczów będą organizowane koncerty. Od początku maja z Mrozów do Rudki kursuje tramwaj konny, a za kilka tygodni będzie tam można dojechać również drezyną.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Robert72 Wt. 11.07.2023 15:44:20

Przy okazji zniszczono Oddział Chorób Płuc, który diagnozował chorych z wschodniej części Województwa Mazowieckiego. Teraz pomiędzy oddziałami płucnymi w Białej Podlaskiej i w Otwocku jest „czarna dziura”.