Wypadek drogowy z udziałem 16-latki. Interweniował śmigłowiec LPR
Region
Czw. 03.04.2025 13:08:05

03
kwi 2025
kwi 2025
Śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala potrąconą przez motocyklistę16-latkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka jechała elektryczną hulajnogą po chodniku, a do wypadku doszło gdy przejeżdżała na druga stronę drogi. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu.
W środę, 2 kwietnia po godzinie 19.20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 63. Ze zgłoszenia wynikało, że w Gołaszynie, jadąca hulajnogą nastolatka została potrącona przez motocyklistę. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że jadąca elektryczną hulajnogą 16-latka z gminy Łuków przejeżdżając przez jezdnię została potrącona przez motocykl marki Kawasaki, którym kierował 23-latek z powiatu radzyńskiego.Pokrzywdzona dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem LPR została przetransportowana do specjalistycznego szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu.
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że 16-latka początkowo jechała hulajnogą po chodniku skąd zjechała na pobocze, a następnie przejeżdżała przez jezdnię na drugą stronę drogi. W tym czasie jadący z przeciwka motocyklista, chcąc uniknąć uderzenia w dziewczynkę na hulajnodze gwałtownie zahamował i „położył” swój jednoślad na jezdnię. Sunący po jezdni motocykl Kawasaki uderzył w jadącą hulajnogą w poprzek jezdni dziewczynkę.
Teraz prowadzący postępowanie przeanalizują zabezpieczone ślady, przesłuchają uczestników i świadków wypadku, ustalą co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia, czy kierujący motocyklem Kawasaki miał możliwość uniknięcia potrącenia 16-latki.
Wiemy, że hulajnoga elektryczna zapewnia szybki i sprawny sposób poruszania się po drogach. Jednak musimy pamiętać, że korzystając z tych urządzeń musimy przestrzegać pewnych przepisów. Między innymi, od kierujących hulajnogą elektryczną wymagane są uprawnienia:
• od osób w wieku od 10 do 18 roku życia, wymagana jest karta rowerowa lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1, T;
• od osób które ukończyły 18 lat nie wymaga się uprawnień;
• dzieci w wieku do 10 lat będą mogły poruszać się urządzeniem transportu osobistego jedynie w strefie zamieszkania pod opieką osoby dorosłej.
asp. szt. Marcin Józwik
1 komentarze
Oni nie jezdza, oni pedza po chodniku, czas aby policja sie wziela zanich.