10 goli w Mińsku Mazowieckim

Sport Wt. 02.04.2024 08:39:06
02
kwi 2024

W Wielki Piątek, Mazovia rozgrywała u siebie derbowe spotkanie z Wilgą Garwolin. Faworytem byli gospodarze i nie zawiedli, ale tylu goli na stadionie przy ulicy Sportowej, raczej nikt się nie spodziewał.

Przez pierwszy kwadrans gra była dość spokojna. Kanonadę strzelecką rozpoczął Michał Bondara. Dość niespodziewanie, bo zaledwie 9 minut później. goście wyrównali. A już w 29. minucie niespodziewanie Wilga wyszła na prowadzenie za sprawą Sebastiana Papiernika. Od tego momentu taktyka zeszła na dalszy plan. Drużyny chciały jak najszybciej zdobyć kolejne trafienia. Do przerwy był remis 3:3. Po tak mocnej pierwszej połowie, ciężko było dorównać jej w drugiej, ale obu ekipom się to udało. Pomimo że w 81. minucie było 4:4 to ostatecznie Mazovia po golu samobójczym Kiryła Szakurowa i bramce z rzutu karnego Wojciecha Trochima wygrała to szalone spotkanie 6:4. Aktualnie Mazovia jest na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Wilga znajduje się na 10. lokacie z dorobkiem 26 punktów.

Obie drużyny następne spotkania rozegrają w sobotę, 6 kwietnia. Wilga podejmie u siebie Hutnika Warszawa o 13:00, natomiast Mazovia zagra na wyjeździe z MKS Piaseczno o 16:00.

IV liga mazowiecka

21.kolejka

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wilga Garwolin 6:4 (3:3)

Bramki: Michał Bondara 17, Łukasz Broź 35, Patryk Zych 42, Miłosz Przybecki 55, Kirył Szakurow 85 (s), Wojciech Trochim 90+4 (k) – Chimaobi Obi 26, 45, Sebastian Papiernik 29, Szymon Rudzki 81

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 29. Oliwier Jurczak (90+6, 14. Wiktor Antonowicz) , 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 3. Dominik Paradowski – 16. Miłosz Przybecki (82, 23. Tomasz Nieścieruk), 15. Mateusz Pędowski (46, 7. Marcin Kozłowski), 20. Bartosz Malesa, 9. Wojciech Trochim (90+4, 21. Aleksander Dzięcielski), 77. Patryk Zych – 19. Michał Bondara (78, 10. Wojciech Wocial)

Wilga: 1. Jakub Bieliński – 11. Sebastian Grzegorczyk (75, 15. Karol Haber), 19. Damian Papiernik, 4. Sello Mankge (79, 10. Tomasz Paszkowski), 5. Kirył Szakurow – 16. Szymon Kaczyński (72, 18. Szymon Rudzki), 8. Kacper Kowalski (64, 20. Daniel Żurawski), 6. Kacper Wieczorek, 13, Grzegorz Piesio, 7. Sebastian Papiernik – 9. Chimaobi Obi